Cena nemovitosti

Cena nemovitosti je stěžejním údajem nejen při řešení případného dědictví, ale též pro případ, kdy se chystáte Vaši stávající či zděděnou nemovitost prodat. Odhad ceny nemovitostí si můžete buď provést sami anebo se svěříte do rukou odborníků v podobě realitních makléřů, kteří Vám zpravidla v rámci svých dalších služeb poskytnou tyto odhady zcela zdarma.

Ať již se chystáte prodat dům, byt či pozemek, vždy je důležité znát několik důležitých faktorů, které cenu nemovitostí ovlivňují. Jde především o:

  • lokalita a poloha nemovitosti
  • stav nemovitosti
  • životní prostředí (vzdálenosti dálnic, fabrik aj.)
  • občanská vybavenost (dostupnost MHD, školek, škol, zdravotních zařízení aj.)
  • sociální podmínky pro život (např. výše nezaměstnanosti aj.)

Cena nemovitosti pro účelu daně z převodu nemovitosti

Pokud se rozhodnete pro prodej nemovitosti, musíte z převodu nemovitosti zaplatit daň. A k tomu potřebujete podat daňové přiznání k dani z převodu nemovitosti. Pozor však – je rozdíl mezi odhadem ceny nemovitosti pro účely vyřízení hypotéky a pro účely daňového přiznání. V prvním případě si většinou odhady ceny nemovitostí zpracovávají sami banky a řídí se jinými právními předpisy, než ty, které jsou předepisovány pro účely daňového přiznání (v tomto případě se jedná o zákon č. 151/1997 Sb).

Pokud chcete získat LEVNÝ A KVALITNÍ odhad ceny Vaší nemovitosti, vyplňte nezávazně náš poptávkový formulář.

Nevíte, jak správně určit cenu Vaší nemovitosti v nouzi?

Bavíme se o tržní ceně Vaší nemovitosti.

Odhadní cena nemovitosti je taková cena, kterou za  poplatek stanoví příslušný znalec. Tržní cena nemovitosti (cena obvyklá) jecena, za níž je (či se dá reálně očekávat, že bude) nemovitost skutečně prodána. Pokud prodáte pozemek v nouzi, zaplatíme daň ve výši 3% vždy z vyšší ceny.

Každá slušná realitní kancelář Vám řekne, za jakou cenu vidí reálné Váš dům, byt, pozemek, chatu či chalupu prodat. Právě realitní kanceláře, které spolupracují s naším serverem RealityVNouzi, případně Dědictví nemovitosti.cz a které Vám na základě Vámi předaných podkladů sdělí skutečnou odhadní cenu nemovitosti.

Informujte se nezávazně a zcela zdarma, jakou skutečnou hodnotu má Váš dům, byt, pozemek či chata nebo chalupa. Vyplňte náš poptávkový formulář.